WYJAZD DO ROGALINA I KÓRNIKA – 15 czerwiec 2021

Czerwiec, 2021


W dniu 15.06.2021r. 40 osobowa grupa koleżanek i kolegów z naszego koła udała się na zwiedzanie Pałacu w  Rogalinie i Zamku w Kórniku.

W Rogalinie zwiedziliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy hrabiów Raczyńskich.

Na szczególną uwagę zasługuje galeria 250 obrazów  zgromadzonych przez Edwarda Raczyńskiego, obszerny park oraz zabytkowe dęby. Najstarszy z nich Rus ma ok. 800 lat.

Następnie udaliśmy się do Kórnika, gdzie po obfitym i smacznym obiedzie w „Białej Damie”, krótkim odpoczynku nad urokliwym jeziorem, przeszliśmy na zwiedzanie zamku i rozległego arboretum. Początki Zamku w Kórniku sięgają średniowiecza. Dzisiejszy neogotycki wygląd zawdzięczamy Tytusowi Działyńskiemu , który zamkowi nadał obecny kształt i charakter.

Obszerne arboretum liczy ok. 3 tys. gatunków różnych drzew i krzewów. Jest jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych. Olbrzymiej wielkości rododendrony ze swoimi pięknymi kwiatami robiły niesamowite wrażenie. Spędziliśmy tam wiele czasu , ale zrobiło się już późne popołudnie , musieliśmy zakończyć zwiedzanie i wracać do Konina.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Dopisała nam również pogoda.

Dziękujemy kol. Januszowi Ganowiczowi, który wyjazd przygotował i sprawnie zrealizował.

                                                                                                                                                   M.Z.