WYJAZD DO KRYNICY MORSKIEJ W DNIACH 18-25.05.2019R.

Maj, 2019


Zarząd Koła Seniora SITG przy PAK KWB Konin zorganizował w dniach 18—25.05.2019r

ośmiodniową wycieczkę połączoną z wypoczynkiem i rekreacją

do Krynicy Morskiej położonej na Mierzei Wiślanej

z jednodniowymi autokarowymi wypadami do Oliwy, Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Liczebność uczestników wycieczki przekroczyła 50 osób.

Dzień pierwszy – 18 maja ( sobota) .

Seniorzy Koła SITG wyruszyli z Konina o godzinie 8.00  do Krynicy Morskiej z ponad dwugodzinnym postojem w Malborku wcelu zwiedzenia  Zamku Krzyżackiego – rezydencji wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego (1309–1457)

Zamek ten jest jednym z najznakomitszych budowli  średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie.

Po obejrzeniu zamku i krótkim spacerku  ulicami Malborka  uczestnicy wycieczki udali się do autokaru   w celu dalszego kontynuowania przejazdu do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Neptun w Krynicy Morskiej gdzie  zostaliśmy zakwaterowani. Trzygwiazdkowy zespół obiektów hotelowych  Neptun znajduje się w leśnej zielonej okolicy w  zaledwie 100 metrów od szerokich, piaszczystych plaż nad Morzem Bałtyckim.  Około godz.18.00 udaliśmy się na obiadokolację, gdzie każdy mógł wybrać swoje ulubione dania znajdujące się na „szweckim stole”.

Po obiadokolacji każdy z uczestników udał się na spacer po terenie leśnym ośrodka, spacer plażą wzdłuż naszego morza  z degustacją napojów chłodzących.

Dzień drugi – 19 maja  ( niedziela).

Ten niedzielny dzień, każdy z uczestników organizował indywidualnie  – spacery i wycieczki meleksami turystycznymi po miejscowości i okolicy, zwiedzanie kościółka i uczestnictwo w mszy świętej.

O godz.16.00 uczestnicy wzięli udział w godzinnym rejsie po  Zalewie Wiślanej.

Dzień trzeci – 20 maja  ( poniedziałek ).

Po śniadaniu  wyjechaliśmy na  całodniowe zwiedzanie  do Oliwy i Gdańska.  Po spotkaniu się z przewodnikiem w Oliwie zwiedziliśmy katedrę i wysłuchaliśmy koncert organowy. Następnie spacerkiem zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w parku oliwski im. Adama Mickiewicza – parku wokół katedry oliwskiej. Początkiem dzisiejszego parku był przyklasztorny ogród założony przez cystersów i położony po wschodniej stronie starej siedziby opatów z XV wieku.

Następnie autokarem przejechaliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) w którego zabudowie jest zlokalizowana stała wystawa historii solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Po zwiedzeniu Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) pani przewodnik oprowadziła nas po gdańskiej starówce i bulwarem kanału portowego, zapoznając nas z najciekawszymi zabytkami i ich historią i po krótkim czasie wolnym spacerkiem przez ul. Długie Ogrody dotarliśmy do miejsca gdzie czekał na nas autokar.

Dzień czwarty – 21 maja  ( wtorek ).

Dzień przeznaczony na indywidualny wypoczynek, rekreację i zwiedzanie Krynicy Morskiej i okolic.

O godz.16.00 uczestnicy wzięli udział w godzinnym rejsie po  Zalewie Wiślanej.

Dzień piąty – 22 maja  ( środa ).

Po śniadaniu nastąpił wyjazd całodniowy całej grupy do Gdyni i Sopotu.

W Gdyni zwiedzaliśmy indywidualnie:

  • Skwer Kościuszki,
  • rejs po basenach portowych,
  • zwiedzanie ORP Błyskawica i Daru Pomorza,
  • zwiedzanie Muzeum Oceanograficznego,
  • wjazd na Kamienną Górę.

Po zwiedzeniu Gdyni nastąpiła zbiórka i przejazd do Sopotu. W Sopocie choć był indywidualny czas wolny to  przeważnie każdy ten czas przeznaczył na spacer „Monciakiem” na molo oraz na chwilę relaksu w licznych kawiarniach przy kawie i piwku.

Dzień szósty – 23 maja  ( czwartek ).

W dniu dzisiejszym zwiedziliśmy:

  • były obóz koncentracyjny w Sztutthofie.
  • Muzeum Zalewu Wiślanego Kątach Rybackich
  • Budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
  • Mierzeję Wiślaną od Krynicy Morskiej do miejscowości Piaski – granica Polski i Rosji

Wieczorem po kolacji bawiliśmy się przy ognisku i muzyce w chacie grillowej wraz z integracyjną grupą przyjaciół  SITG ze Śląska. Co odważniejszym umożliwiano wykonanie piosenek we własnym wykonaniu. Kiełbaski smakowały, piwko orzeźwiało i chętnych do tańca nie brakowało, aż do północy.

Dzień siódmy – 24 maja  ( piątek ).

Dzień przeznaczony na indywidualny wypoczynek, rekreację.

Dzień ósmy – 25 maja  ( sobota ).

Po śniadaniu, wykwaterowaliśmy się z Ośrodka Rekreacyjno -Wypoczynkowego ”Neptun” zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie całej grupy na tle budynku głównego Ośrodka po czym zajęliśmy miejsca w autokarze

i  szczęśliwie powróciliśmy do Konina ok. godz. 16.00.

Wyjazdowi towarzyszyła piękna pogoda, chociaż w pozostałej części kraju padał deszcz i było mocno wietrznie. To jeszcze  jeden dowód na to, że naszym realizowanym wyjazdom towarzyszy zawsze dobra aura a program wycieczki został zrealizowany z nadwyżką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Opr. PP