Notatka z wyjazdu do Bukowiny Tatrzańskiej 23.09.2019 – 26.09.2019

Październik, 2019


Czas trwania : 23.09.2019 – 26.09.2019

Uczestnicy: seniorzy zrzeszeni w kołach Oddziału Poznańsko-Konińskiego Sitg  ( kopalnia Konin, kopalnia Adamów, OUG Poznań)

Główne punkty programu: posiedzenie Głównej Komisji Seniorów ZG SITG, oraz zwiedzanie wybranych atrakcyjnych miejsc Szczawnicy i Zakopanego.

 

Dzień pierwszy.

Wyjazd uczestników nastąpił o godzinie 8.15 z Konina w kierunku południowo – wschodnim.          Po dojechaniu do Bełchatowa zwiedziliśmy kopalnię węgla brunatnego. Obejrzeliśmy m.in. film o Kopalni „Bełchatów”, dyspozytornię główną, oraz odkrywkę z tarasu widokowego  Szczerców.         W godzinach wieczornych  dotarliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zakwaterowaliśmy się            i zjedliśmy smaczną kolację przygotowaną na szwedzkim stole.

 

Dzień drugi.

Po śniadaniu o godzinie 9.30 –  wyjazd do miejscowości Sromowce Wyżne,  gdzie zajęliśmy miejsca na łodziach i rozpoczął się spływ Dunajcem. Długość trasy spływu przełomem Dunajca to około      20 km, a czas spływu 2 godz. 30 min. Trasa spływu kończyła się w Szczawnicy, w której był postój       i odpoczynek. Następnie  wróciliśmy do miejsca zakwaterowania na uroczystą kolację.

 

Dzień trzeci.

Jak w dniu poprzednim, po śniadaniu wyjechaliśmy – tym razem do Zakopanego, gdzie seniorzy      w czasie wolnym mogli zwiedzać stolicę polskich Tatr. Część grupy wjechała koleją linową na Gubałówkę, a inni spacerowali po reprezentacyjnej ulicy, deptaku – Krupówkach. Po powrocie do Bukowiny Tatrzańskiej odbyło się posiedzenie Głównej Komisji Seniorów ZG SITG.

 

Dzień czwarty

W tym dniu nastąpił powrót do Turku i Konina. W drodze powrotnej przewidziano dwugodzinny postój w Krakowie, gdzie można było spacerować wokół Wawelu lub po krakowskim rynku.

Po tej chwili odpoczynku udaliśmy się w dalszą drogę powrotną do miejsca zamieszkania.

Oprac. M.M.